BABOR Lifting Touch to niezwykle skuteczny masaż twarzy opracowany w oparciu o podstawy masażu i fizjoterapii. Kluczową rolę dla jego skuteczności i natychmiast widocznych efektów odgrywa optymalne połączenie płynnych, spokojnych ruchów z intensywnymi, wyczuwalnymi elementami.
Spokojniejsze sekwencje masażu zapewniają pełne odprężenie mięśni ale i relaks umysłu, sprawiając, że następujace po nich, bardziej intensywne ruchy pozwalają osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Tajemnica natychmiastowego efektu liftingu

Masaż BABOR Lifting Touch intensywnie stymuluje tkankę łączną, zwiększa ciśnienie krwi i poprawia procesy przemiany materii oraz wspomaga działanie produktów ReVersive, pozwalając wniknąć głęboko w skórę zawartym w nich wartościowym substancjom czynnym.

Ponadto masaż zapewnia natychmiastowy efekt liftingu: skutecznie redukuje zmarszczki mimiczne nadając twarzy wyraźniejsze kontury.

Głębokie odprężenie mięśni

Ludzka twarz zmienia się wraz z upływającym czasem. Muskulatura twarzy zmienia się, odmieniając przy tym wyraz twarzy, przez co niejednokrotnie sprawiamy wrażenie starszych.
Śmiech, stres, troski czy brak snu odbijają się głębokimi zmarszczami na naszej twarzy. Przyczyną ich powstawania są napięcia mięśni twarzy, ponieważ nadwyrężają one poszczególne mięśnie mimiczne.
Masaż BABOR Lifting Touch pozwala wyrównać tę asymetrię w muskulaturze twarzy, dzięki czemu napięcia ii skurcze zostają rozluźnione, tym samym zmarszczki mimiczne bezpośrednio się wygładzają.
Ponieważ odprężone mięśnie nie powodują zmarszczek!

Intensywny drenaż i detoksykacja tkanki łącznej

W wyniku napięć i skurczy mięśni twarzy oraz odkładania się substancji toksycznych w tkance łącznej może dochodzić do niepożądanego nagromadzenia płynów w tkance, które wywierają negatywny wpływ na skórę i rozciągaja ją. Skóra traci jędrność i elastyczność.
Odpowiednio ukierunkowane ruchy drenujące umożliwiają odprowadzenie z tkanki zalegających w  niej płynów, a także produktów przemiany materii uwolnionych podczas intensywnego masażu. Napięcie skóry ustępuje, jej obraz staje się gładszy i równomierny. Rysy twarzy zyskują harmonijny wygląd i wyrazisty kontur.

BABOR Lifting Touch nie jest jednak typowym masażem odprężającym, nawet jeżeli jego ruchy odczuwane są jako bardzo przyjemne. Inaczej niż w przypadku masażu effleurage niektóre elementy sięgają głęboko. Tylko w ten sposób uzyskać można głębokie odprężenie mięśni oraz detoksykację tkanki łącznej z zalegających w niej substancji, a tym samym wyraźną redukcję zmarszczek.